CİLDİNİZİ KIŞA HAZIRLAMAK İÇİN TAVSİYELER

28.09.2019
1.124
A+
A-
CİLDİNİZİ KIŞA HAZIRLAMAK İÇİN TAVSİYELER

Yaz mevsiminden kışa geçerken güneş ve deniz yüzünden yıpranmış ciltlere bakım yapılması gerekmektedir. Kış mevsimi de sert ve kuru bir mevsim olduğundan yazdan kışa geçen bakımsız ciltler daha da fazla yıpranma belirtisi gösterir. Siz de bebek gibi yumuşacık ve bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinizi kışa hazırlamak için tavsiyeler içeriğimize bir göz atın.

CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN VE NEMLENDİRİN

Cildinizi kışa hazırlamak için yapacağınız en temel şey cilt yapınıza göre cildinizi temizlemek ve nemlendirmek olmalıdır. İçerisinde alkol ve diğer kimyasal ürünlerin bulunduğu cilt temizleme kremlerini ve losyonlarını kullanmak yerine bitkisel çözümler üretebilir ve cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Cildinizin yapısına en uygun bitkisel ürünler ile cildinizi her gün temizlemeyi ihmal etmeyin.

Kış mevsimi kuru bir mevsim olduğundan cildiniz de bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Bu yüzden kışın nemlendirici krem kullanmaya özen gösterin. Kuru bir cilt cansız görünür ve çabuk yaşlanır bu duruma engel olmak adına özellikle kış aylarında yoğun nemlendirici etkileri bulunan kremleri tercih edebilirsiniz.

SAĞLIKLI BESLENME VE BOL BOL C VİTAMİNİ

Cildinizin de vücudunuzun bir parçası olduğunu unutmayın ve beslenmenize özen göstermeye çalışın. Sağlıklı beslenmenin cilt yapısında da oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır. Bu yüzden bilhassa kış mevsiminde bol bol C vitamini tüketmeye özen gösterin. C vitamini ve sağlıklı beslenme sayesinde cildiniz kışın sert hava koşullarına uyum gösterecek ve daha az yıpranacaktır. C vitamini bakımından zengin kış meyvelerini tüketmeli ve bol bol yeşillik içeren besinlerle beslenmelisiniz.

DUDAK BAKIMI DA ÖNEMLİ

Cildinizi kışa hazırlamak için dudaklarınızı da atlamamanız gerekiyor. Kış havasından ve soğuktan en çok etkilenen bölgemiz olan dudaklar bu mevsimde çatlamakta ve sağlıksız görünmektedir. Bu sağlıksız görüntüden uzaklaşmak için dudaklarınızı bol bol nemlendirmeniz gerekiyor. Bunun için de içerisinde bitkisel ürünlerin de bulunduğu dudak balmlarını tercih edebilirsiniz. Bazı dudak balmları dudak yapınıza iyi gelmemekle birlikte daha da fazla çatlamasına yol açabiliyor. Bu yüzden size en uygun balmı tercih edebilir ya da evde dudak koruyucu kürler deneyebilirsiniz.

HER ŞEYİN BAŞI PEELİNG

Yaz mevsiminden çıkan cildinizi kışa hazırlamak için peeling en iyi yöntemlerden biri. Yazın güneşten yanan ve etkilenen hücrelerinizi peeling sayesinde arındırabilir ve ölü derinin vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz. Peeling ile daha yumuşak ve bebeksi bir cilde sahip olmak mümkün fakat hassas bir vücut yapısına sahipseniz peeling uygularken dikkatli olmanızda fayda olacaktır. Peeling için hazır satılan kremleri kullanabilir ya da evde cildinize uygun kürler hazırlayabilirsiniz.

Aklınıza takılan soru görüş ve önerileri yorum olarak yazabilirsiniz.

 

Sağlıklı Günler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Kerem dedi ki:

    Cilt kremi için teşekkur ederim memnun kaldım herkese tavsiye ederim teşekkurler

  2. Sümeyye dedi ki:

    Cildim gerçekten çok kuru tavsiyelerinizi dikkate alacağım insallah işe yarar