BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR

Kovid-19’a karşı bağışıklığı güçlendirmek için kullanılan defne yaprağının 100 gramı 5 liradan alıcı buluyor. Defne yaprağının bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söyleyen aktar Talha Çalık, ”Defne yaprağının ateş düşürücü özelliği olmasıyla beraber, enfeksiyonlarla savaşır, sindirime iyi gelir, uyku ve stres problemini çözer ve damarlardaki tıkanıklığı açar” dedi.

FAYDALARI SAYMAKLA BİTMEZ

Defne yaprağının faydalarının saymakla bitmediğini ifade eden Çalık, ”Defne yaprağı bağışıklığı güçlendirir, ateş düşürücüdür, enfeksiyonlarla savaşır, sindirime iyi gelir, uyku ve stres problemini çözer, kalbe ve damara iyi gelir. Aromatik bir bitki olan defnenin kokusu hoştur. Hem yemeklere lezzet vermek amacıyla kullanılır hem de tıbbi etkileri de bulunmaktadır. Öte yandan yaprağı ve meyvesinin yağı ihraç edilir. Defne meyvelerinden elde edilen defne yağı antiseptik özelliğe sahiptir” diye konuştu.

Defne yaprağının faydaları nelerdir?

Defne yaprağının insan sağlığı üzerinde büyük faydaları vardır. İster yemeğe eklenebilen defne yaprağının çayı da tüketilebilir. Hem lezzeti hem de faydasıyla bilinen defne yaprağı ile ilgili bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.
Defne yaprağının faydaları nelerdir?

-Solunuma fayda sağlar.
-Yaralara iyi gelir.
-Kolesterolü düşürür.
-Cildi gençleştirir.
-Kuru ciltler için yararlı.
-Baş ağrısını geçirir.
-Sindirim sistemini rahatlatır.
-Ateş düşürür

samsungazetesi.com
Adresine verdiğim demeç

Talha Çalık