Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

29.12.2018
1.907
A+
A-
Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpiklerin uzun ve gür görünmesi birçok kadın için güzel olma yolunda önemli koşullardan biridir. Dolayısıyla kirpik uzatma veya kirpik gürleştirme veya  doğal kirpik uzatma konuları kadınlar için sıklıkla araştırılan konulardan olmuştur.

Bu makalemizde sizlere doğal yollarla kirpik uzatma yöntemleri ve doğal kirpik uzatma gibi konular hakkında bilgi vererek doğal kirpik uzatma yolları nelerdir? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Makalemizde bahsedeceğimiz doğal kirpik uzatma yöntemleri öncelikle tüm bayanların evlerinde kolaylıkla uygulayabilecekleri yöntemlerdir. bu yöntemler için özel merkezlere gidip büyük miktarlarda paralar ödemenize gerek kalmamaktadır.

 • Doğal kirpik uzatmak için sağlıklı diyet şart; Diyetiniz, kirpikler dahil olmak üzere, sağlıklı bir cilt ve saçın korunmasında son derece önemlidir. Diyetinizin vitamin B6, vitamin E , amino asitler, beta karoten, magnezyum ve çinko gibi mineralleri içerdiğinden ve yeşil yapraklı sebzeler açısından zengin olduğundan emin olun. Bu vitaminler sağlıklı kirpik büyümesi için gerekli tüm bileşenlere sahiptir ve kirpiklerin daha hızlı büyümesine yardımcı olur.
 • Sağlıklı yağlar içeren besinler tüketin; Kirpikleri iyileştirmeye yardımcı olmak için ceviz, badem ve avokado gibi iyi yağlardan zengin yiyecekler tüketin. Ve her gün en az sekiz bardak su için, bu vücudunuzu nemlendirmeye yardımcı olacak ve toksinleri temizleyecektir. kirpikleri uzatmak için ayrıca asitli ve kafeinli içeceklerden uzak durmaya çalışmanız yararınıza olacaktır.
 • Düzenli kirpik bakımı temel şart; Kirpik diplerine düzenli olarak vazelin veya E vitamini uygulamak kirpiklerin büyümesine yardımcı olabilir. Yatmadan önce kulak çubuğu ile uygulayın. Kirpiklerin üzerine eşit olarak yayın yıkanmadan yatağa gidin. İki hafta içinde sonuçları görmelisiniz. Bu, Norveçliler tarafından yıllarca kullanılan bir güzellik oyunudur.
 • Kirpikler için saf zeytinyağı; Saf zeytinyağının da kirpiklerin hızlı büyümesine yardımcı olduğu söylenir. Bazı kadınlar tarafından kirpikler üzerinde bir ya da iki ay düzenli zeytinyağı kullanılmasından sonra kirpiklerin daha hızlı uzadığı ve daha iyi görünüm sergiledikleri bildirilmiştir.
 • Zeytinyağı yerine alternatif yağlar; Bazı kadınlar zeytinyağı yerine badem ve hint yağı kullanıyor. Badem yağının kirpiklerin daha hızlı büyümesini teşvik edebileceği ve bazı kadınlarda hint  yağının sadece uzamayı değil yeni kirpik çıkmasını de tetiklediği bildirilmiştir.

Dikkat! Göz güvenliğinin akılda tutulması önemlidir. Aplikatörünüzü temiz ve steril bir ortamda saklayın ve ürünleri gözün içine sürmemek için çok dikkatli olun. Bir ürün gözünüze girerse, ılık suyla yıkadığınızdan emin olun. Ürünü uygulamak için ellerinizi kullanırsanız, herhangi bir göz enfeksiyonunu önlemek için temiz olduklarından emin olun.

Vazelin İle Kirpik Uzatma Yöntemi

Daha Uzun Kirpikler İçin Vazelin

Daha Uzun Kirpikler İçin Vazelin

Vazelin, doğal kirpik uzatma yöntemleri arasında kadınlar tarafından en sık uygulanan ve en çok geri dönüt alınan yöntemlerdendir. Vazelin ile 3-4 hafta içerisinde gözle görünür seviyede daha uzun kirpiklere sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

 • Vazelin ile Nasıl Kirpik Uzatılır?

Vazelin ile nasıl kirpik uzatılır sorusu kadınların vazelini kirpikleri için kullanmak amacıyla araştırdıkları konulardan biridir. Şimdi Vazelin ile nasıl kirpik uzatılır sorusunu cevaplayalım;

İster parmağınızı isterseniz de boştaki bir rimel fırçasını vazelinin içine batırın. Parmağınız veya fırça ile aldığınız vazelini eşit olacak şekilde kirpiklerinizin üzerine dağıtın. Hem koku hem de içerik olarak ağır bir madde olduğu için vazelini çok fazla sürmemeye dikkat edin. Aksi takdirde bu durum kirpiklerinizde kırılmalara yol açabilir. Bu vazelin kürü her gece makyaj temizlenip yüz yıkandıktan sonra uygulanabilir. Uykudan hemen önce uygulanması gözlerinize kaçmaması açısından da yararlıdır.

 • Yumurta akı ve hint yağı maskesiyumurta akı insan cildi için çok fazla yararlı olup doğal protein deposudur. günümüzde birçok kadın yumurta akı ile zeytinyağı karışımlarını saçlarına uygulamaktadır. Bu da daha gür saçlara sahip olmayı sağlamaktadır. Aynı şekilde yumurta akı kirpiklerin üzerine de uygulanabilir. eşit oranlarda yumurta akı ve hint yağı karıştırılır ve kulak çöpü yardımı ile kirpiklere tatbik edilir. kısa süre içerisinde parlak ve daha gür kirpiklere kavuşacaksınız.
 • Kirpik uzatıcı ürünleri deneyebilirsiniz; günümüzde piyasada sayısız kirpik uzatıcı araçlar bulunmaktadır. bu ürünlerin bazıları hatta laboratuar ortamında yapılan testler ile kirpikleri uzattığı kanıtlanmıştır. bu ürünler peptitler, aloe vera, vitaminler ve bazı diğer kirpik uzamasına yardımcı olacak maddeler içermektedir. bu kirpik uzatıcı ürünler de denenmelidir.
 • Maskaralara dikkat edin; rimel kullanımı aslında kirpiklerin uzamasını yavaşlatmaktadır. kirpiklerin hızlı ve çabuk büyümeleri için rimel kullanımından kaçınmak ve azaltmak şarttır. Öncelikle suya dayanıklı rimellerden mutlaka uzak durmalısınız. bu rimeller yıkandığında dahi kirpik üzerinde kalacağından dolayı zayıf nitelikli kirpikler için oldukça zararlıdır.. hem kirpik kırılmasına hem de kirpik dökülmesine yol açarlar.

DİKKAT: Kirpiklerinizi kırılma ve kısalmalardan korumak için mutlaka 6 ayda 1 kullandığınız rimel markasını değiştirmelisiniz.

 • Kirpik kıvırıcı ve kirpik şekillendirici ürünler kullanmayın; kirpiklerimiz aslında oldukça hassastırlar ve biraz zorlama bile dökülmelerine yol açabilir. bu kadar hassas olan kirpiklerimizi kıvırıcı ile zorlamak, kirpik perması yapmak gibi uygulamalar kirpiklerimiz için oldukça zararlıdır. İlk kullanımlarda çok güzel görünür ama zaman içerisinde güzelliğiniz için olmazsa olmazlardan olan kirpiklerimizi hızlı şekilde dökülürlen izleriz.

Kirpik Kıvırıcılardan Uzak Durun

 • Kirpik diplerine masaj yapın; kirpik diplerine her gün 5 er dakika için uygulanan küçük masajlar kirpik kökleri için inanılmaz derecede faydalıdır. küçük masajlar kirpik köklerini uyarır ve kirpik kökü çevresindeki kan akışını düzenler. Böylelikle kökler daha fazla beslenir ve hızlı uzama eğilimi gösterirler.

Bu makalemizde sizlere Doğal kirpik uzatma yöntemleri nelerdir? ve Evde kirpik uzatma Yolları nelerdir? sorularını cevaplamaya çalıştık. Farklı önerileriniz, görüşleriniz ve yorumlarınız için lütfen siz de yorum kısmına düşüncelerinizi belirtiniz.

Daha uzun ve gür kirpiklere sahip olmanız dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Canan dedi ki:

  Kirpiklerin duzenli olarak uzamasını sağlamak amacıyla; vazelinle Kirpik uzatma maskesi kaç gün arayla yapılmalıdır. Bu maske hazırlanırken nelere dikkat edilmrlidir? Yardımınız için şimdiden tesekkurler…

  1. admin dedi ki:

   Vazelin’in kirpiklere ve cildimize bilinen herhangi bir zararı olmadığı için istediğiniz sonuca ulasana kadar tatbiki mümkündür. Maske hazırlama söz konusu değil çünkü zaten dışarıdan satın aldığınız vazelini herhangi bir isleme tabi tutmadan uygulayacaksınız. Sadece makalemizde de belirttiğimiz gibi çok fazla sürmeyin. Aksi takdirde kirpiklerde kırılma olabilir. Bizim danışanlarımıza tavsiyemiz haftada 3-4 gün şeklindedir. Iyi gunler dileriz.