Isırgan Otu Sabununun Cilde 10 Faydası!

14.09.2019
1.374
A+
A-
Isırgan Otu Sabununun Cilde 10 Faydası!

Isırgan Otu Nedir ?

Isırgan Otu, yüzyıllardır tedavi amacıyla kullanılan tıbbi şifalı bitkiler arasındadır. Üçgenimsi yapıya sahip yapraklarına cilt temas ettiğinde içeriğinde bulunan kimyevi asit cildi tahriş eder. Bu yüzden Isırgan Otu‘nu toplarken kesinlikle eldiven ile toplanması gerekir. Fakat kaynatılıp özü çıkartıldıktan sonra bu kimyevi reaksiyon ortadan kalkar. Bilimsel adı Urtica Dioica olarak geçen Isırgan Otu kuzey asyada yoğun olarak rastlanmaktadır. Ülkemizin her yerinde doğal olarak yetişebilen ‘nun doğal sabununu kullandığınızda cildinize mucizevi etkileri vardır.


Isırgan Otu

Isırgan Otu Sabununun Cilde 10 Faydası!

 1. Cildinizi yağdan ve kirden arınmasını sağlar
 2. Tıkanan gözeneklerin açılmasını sağlar
 3. Cildin daha rahat nefes alabilmesini sağlar
 4. Ciltte peeling etikisi oluşturarak ölü derinin atılmasını sağlar
 5. Vucüt ısısını dengeler
 6. Rahatlatır
 7. Romatizmal ağrıların giderilmesinde etikilidir
 8. Kas ağrılarına karşı yardımcıdır.
 9. Kan dolaşımını hızlandırır.
 10. Karıncalanmaları azaltır.

Isırgan Otu Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle Isırgan Otu’nu yüz bölgenize kullanacaksanız ve cildiniz yağlı yada karma ise , cildinizi iki defa Isırgan Otu sabunu ile yıkamanız gerekecek. Birinci yıkamada sabunlayın ve durulayın. İkinci yıkamada Isırgan Otu sabunu ile yaptığınız bol köpüğü yüzünüzün her yerine uygulayıp en az 5 dakika masaj yapın. Uygulama sonrasında köpüğü en az 5-6 dakika yüzünüzde beklettikten sonra durulayın. Bu uygulamayı haftada en az 2 defa yapın.

Aklınıza takılan soruları yorumda belirtmeyi unutmayın

Sağlıklı Günler.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Hayat dedi ki:

  Isırgan otu cilt için faydalı bir besin. Fakat bilgisiz bir şekilde kullanılmamalı. Ciddi zararları olabilir. Yazıda da bahsedilmiş zaten.

 2. jblue dedi ki:

  Isırgan otunun cilde bu kadar faydası olduğunu bilmiyordum. Gerçekten bilgilendirici bir yazı olmuş. Özellikle ısırgan otu sabununu bende deneyeceğim.

 3. Enes dedi ki:

  Isırgan otunun faydalı olduğunu biliyordum fakat bu yazıda cilde de çok faydalı olduğu öğrendim.Kaliteli,faydalı bilgi içeren bir yazı.Teşekkür ederim.