Kış Aylarında Bitkisel Kalkan

18.01.2021
705
A+
A-
Kış Aylarında Bitkisel Kalkan

Genellikle kış aylarında tüketilen bitki çayları,hastalığa karşı koruyucu olması ya da hastalıklarda virüslere karşı direnç sağlaması amacıyla hazırlanıyor. Bu nedenle bitki çaylarını amacına göre doğru bitkileri kullanarak demlemek gerkeiyor. Tabii, kararında içmek dikkat edilmesi gereken en önemli detay.

Hep birlikte kolayca ulaşıp hazırlayabileceğimiz hem lezzetli hem de şifa dolu bir kış geçirmek için sizlere bir liste hazırladık! 🙂

Zencefil

Tüm kış boyunca bizi kurtarmak için ‘hazır ol!’ da bekleyen, gribe kesin çözüm zencefil! Grip, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, öksürüğe birebir iyi gelen faydaları saymak ile bitmeyecek Zencefil,yanı sıra mide bulantılarının da kesin çözümüdür. çok etkili ve sert tadı nedeni ile kullanacağınız miktarı az tutabilirsiniz.

Anavatanı Asya’nın tropikal bölgeleri olan zencefil, Hindistan, Çin, Brezilya, Avusturalya, Batı Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Tropikal bölgelerinde de yetişiyor.

Hibisküs

Koyu kırmızı rengiyle de büyüleyen, Kolesterol ve tansiyon için birebir olan hibisküs, C vitamini açısından zengin bir bitki olduğundan, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini arttırmaktadır. Ayrıca;

Aynı zamanda iştah azaltıcı etkisi olan hibisküs, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye de yardımcı olur.

Ekinezya

Tıbbi olarak bir çok ilaç ile kombine edilen ekinezya bitkisinin Çayını kış aylarında yanınızdan ayırmayın! Bağışıklık sistemi güçlendiricisi olan bu bitki, virüslere karşı mücadele de ilk sıralarda gelir. Halsizliği gidericidir, kansere karşı korur ve bağışıklık sistemi dostudur. İçerdiği bakır, demir, magnezyum, kalsiyum, sodyum, protein, omega yağ asitleri, A vitamini, C vitamini, E vitamini tüm kış sizi dirençte tutacaktır.

Kuşburnu

Kuşburnu, kan hücrelerini çoğaltma özelliği ile kan dolaşımını hızlandırır. kış boyunca vücudu zinde ve sıcak tutacaktır.

Yeşil Çay

Yüksek oranda antioksidandır ve insan sağlığına adeta şifa deposudur. Kronik hastalıklara karşı korur.

Adaçayı

Gerçek güzelliği sıcak suyla buluştuğunda ortaya çıkar! Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar ve sayısız faydası bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.