Mevsim Geçişlerinde Saç Sağlığı ve Doğal Saç Bakımı

07.10.2019
892
A+
A-
Mevsim Geçişlerinde Saç Sağlığı ve Doğal Saç Bakımı

 

Mevsim Geçişlerinde Saç Sağlığı ve Doğal Saç Bakımı

Her birimizin vazgeçilmez tutkusu sağlıklı saçlara sahip olmaktır. Saçlarımız dış görünüşümüz dolayısıyla psikolojimizi etkileyen en önemli faktörler arasında ne yazık ki yer alır.

Bugün ki konumuzda saç sağlığına dair her şeyi ele alacağız. Seyrek saç, yıpranmış ve kopmuş saçları yeniden geri kazanma, saç uzamasını hızlandırma, saç dökülmesi ile mücadele edecek  tüyolar da bulunacağız.Kuru, yağlı ve kaşıntılı saç derisine neler iyi gelir hep birlikte bir göz atalım ;

Seyrek Saçları Gürleştirmek İçin Öneriler

Seyrek saçlar için aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz bir kaç yağdan bahsetmek istiyorum;

Buğday Yağı

Saç dökülmesine karşı etkili olan bu yağ saç derisindeki kan dolaşımını arttırdığı için yeni saç köklerini mucizevi olarak harekete geçirir.Saymakla bitmeyecek saça faydası olan buğday yağının kullanımı hakkında bilgileri şimdi sizlere sıralıyorum;

  Buğday Yağının Kullanımı

Buğday yağı kuru ve temiz  saç diplerine yedirilerek en az 10 dakika masaj yapıldıktan sonra 20 dakika bekletilir.

daha sonrasında durulanabilir. saça hiçbir zararı yoktur. ince telli saçları kalınlaştırma özelliğinin yanında dökülmeyi engeller ve saçları derinlemesine sağlıklı uzamasını sağlar.

Sedir Ağacı Yağı

Sedir ağacı yağının en önemli özelliklerinden biri ince telli saçların zayıf kalmaması ve sağlıklı uzamasını destekleyen özelliği vardır. Kullanımı oldukça çok basittir;

Sedir Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Temiz kurulanmış ve durulanmış saça uygulanması gerekmektedir.  minimum 5 dakika saç köklerine friksiyon yöntemi ile dairesel şekilde masaj yapılarak maksimum 30 dakika bekletildikten sonra durulanması gerekmektedir.

Çam Terebentin Yağı

Çam terebentin yağı yine mucizevi yağların sırasında önde gelir. en önemli özelliklerinden bir tanesi saç dökülmesini engellemesidir.

Çam Terebentin Yağı Nasıl Kullanılır?

Kullandığınız tercihen bitkisel şampuanların içerisine maksimum 10ml kadar eklenerek kullanılabilir. Şampuan haricinde kullanılmak istenirse, tekrar durulanması gerekmektedir. Tercihen 30 dakika bekletildikten sonra durulanır.

 

Yıpranmış ve Kopmuş Saçlar İçin Öneriler

Özellikle uzayan saçlarımız kopma ve yıpranma durumunda kalmışsa sizlere ufak sihirli dokunuş tavsiyelerinde bulunacağız.

Her derde deva olan yine bitkisel saça hiçbir zararı olmayan rahatlıkla bulabileceğiniz yağ ve faydalarından bahsedeceğiz.

Hindistan Cevizi Yağı

İçeriği çok zengin olmakla birlikte saç dışında cilde de faydası vardır. Öyle ki kuru saçta yağ oranını, yağlı saçta nem dengesini sağlar. Saçta ki pis yağ ve pigmentleri derinlemesine temizler, saçınıza gayet bir yumuşaklık kazandırır.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Temiz ya da kirli saça diplerden masaj yaparak, orta ve uç bölgelere yeterince miktarda uygulayabilirsiniz. minimum 30 dakika maksimum 2 saat bekletip ardından bol su ile durulayabilirsiniz.

Kopmuş Saçlar İçin Bakım Önerisi

Sizlere bu tavsiyemizde hiç pişman olmadan art arda kullanabileceğiniz 3 mucizevi yağ karışımı sunacağız. evet yanlış okumadınız çok memnun alacaksınız 🙂

Argan yağı, Hindistan cevizi yağı, Sarı kantaron yağı

Bu mucizevi yağlar saçınızı kökten uca besleyerek kısa bir zamanda saçlarınızı onarmayı başaracak. Özellikle sarı kantaron yağı ciltte yanık ve tahriş tedavilerinde de uygulanmaktadır. saçınıza zararsız dokunuşu mükemmel sonuçlar çıkartacaktır. eşit miktarda bu yağları bir kabın içerisinde karıştırdıktan sonra eşit miktarlarda saçınızın orta ve uç kısımlarına uygulayın (saçınızın temiz olmasına özen göstermeniz iyileşme sürecini aza indirecektir) . bu öneriyi  haftada 2-3 gün uygulayabilirsiniz.

Minimum 1 saat maksimum 3 saat beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Saçlarınız size teşekkür edecek:)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.