Pürüzsüz Bacaklar İçin Peeling Tarifleri Trend 2020

21.02.2020
10.014
A+
A-
Pürüzsüz Bacaklar İçin Peeling Tarifleri Trend 2020

Pürüzsüz Bacaklar İçin Peeling Tarifleri

Pürüzsüz bacaklara sahip olmak için düzenli olarak peeling yapmak gerekir. Evde yapabileceğiniz peeling tarifleri aşağıda yer almaktadır.

Bal, zeytinyağı ve toz şeker

Üç malzemeden de 1 çay bardağı kadar alıp birleştirin.  Bir eldiven yardımıyla alıp bacaklarınıza sürün. Daha sonra birkaç dakika bu karışımla bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Ilık su ile bacaklarınızı durulayın. Ardından bir nemlendirici sürün. Haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Limon, zeytinyağı ve toz şeker

2 çay bardağı toz şeker,  1 çay bardağı zeytinyağı ve  1 kahve fincanı limon suyunu bir kapta birleştirin. Bacaklarına masaj yaparak uygulayın. Birkaç dakika masaj yapmaya devam edin. Ilık su ile durulayın. Haftada  3-4 defa uygulayabilirsiniz.

Kahve telvesi

En basit peeling tariflerinden biridir. İçtiğiniz kahve telvesini alıp bacağınıza sürün ve birkaç dakika masaj yapın. Ardından güzelce surulayın.

Kaya Tuzu

1 çay bardağı kaya tuzu, yarım çay bardağı yemeklik tuzunu bir küçük kavanoza dökün. Üstüne tuzu geçecek kadar bebek yağı ekleyin. Üstüne isterseniz bir miktar kokulu yağ dökebilirsiniz. Bu malzemeleri karıştırın. Ardından bacaklarınıza sürüp masaj hareketleri ile peeling yapın. Peeling işlemi bittikten sonra cildinizi durulayın.

Deniz Tuzu

3 tatlı kaşığı deniz tuzu ile yarım çay bardağı portakal yağını karıştırın. Karışımı bacağınıza uygulayın. Birkaç dakika peeling yapın. Ardından bacaklarınızı durulayın.

 

Bacaklarınızı kesinlikle nemli tutun. Kesinlike ambalajında %100 saf yazan yağlar kullanın.

 

Sağlıklı Günler Dilerim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Cemile dedi ki:

    Çok yararlı bir başlık olmuş, bacaklarım için bende peeling uyguluyorum işe yarıyor. Tavsiye ederim.

    1. Yazar dedi ki:

      Sağlıklı günler dilerim