Selülit Düşmanı Portakal Kabuğu Yağı

23.12.2018
2.885
A+
A-
Selülit Düşmanı Portakal Kabuğu Yağı

PORTAKAL KABUĞU YAĞI FAYDALARI NELERDİR?

Bir çok bayanın korkulu rüyası olan selülit, kötü görüntüye sebep olduğu için istenmeyen bir durumdur. Güzel görünmek isteyen bayanlar doğal çözüm yollarıyla selülitten kurtulmaya çalışmakta ancak hiç bir faydasını görememektedir. Doğal çözüm yollarından biri olan portakal kabuğu yağı Dr. Elif Güveloğlu’nun da bahsettiği gibi selülit düşmanıdır. Selülitten tamamen kurtulmak isteyenler hiç tereddüt etmeden portakal kabuğu yağını kullanabilir.

 Portakal Kabuğu Yağının Kullanımı

Portakal yağının kullanım şekli ikiye ayrılmaktadır. Bunlar dâhili ve harici kullanımlardır. Dâhili kullanımda portakal yağı su ile karıştırılarak kullanılır. Harici kullanım ise kendi içinde ikiye ayrılır. bunlardan da ilkinde portakal kabuğu yağı doğrudan cilde tatbik edilir.  ikincisi ise artık tedavi şekli nasıl olacak ise ona göre bir miktar başka bir yağ veya su ile karışım sağlanıp öyle kullanılır.

Dâhili kullanımda bir bardak ılık suya bir iki damla organik portakal yağı kullanılması yeterlidir.

Portakal yağı cilde uygulanacaksa dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güneşe çıkmadan önce uygulanmamasıdır. Eğer uygulandıktan sonra güneşe çıkılacaksa su ile seyreltildikten sonra uygulanmalıdır.

 Portakal Kabuğu Yağının Faydaları

Portakal Kabuğu Yağının Faydaları

Portakal Kabuğu Yağının Faydaları

 Portakal kabugunun yağı içerisinde organik asitler, esansiyel yağlar ve mineral tuzlar içerdiği için bir çok ünlü marka kozmetik ürünlerinde portakal kabuğu yağını bulunduruyor. Portakal kabuğu yağının faydaları kullanıldığı alanlarda kendini ispatlamıştır. Alternatif tıp alanında bir çok çalışması bulunan Dr. Elif Güveloğlu bitkisel maddelerin her alan için mucizevi faydaya sahip olduğunu ifade ederek portakal kabuğu yağının faydalarından bahsediyor. Portakal kabuğu yağının deri tarafından kolayca emilmesi ve deri altı dokusuna etki etmesinin hızlı olması kullanıldığı takdirde kısa sürede faydasını göreceğimiz anlamına geliyor. Portakal kabuğunun yağı içerisinde bulundurduğu asitler sayesinde vücuttaki yağın hızlıca erimesinde önemli rol oynuyor. Portakal kabuğu yağı kan dolaşımını hızlandırdığı için lokal yağ yakımı hızlanarak istenmeyen kilolardan kurtarıyor. Özellikle selülit gibi vücut düşmanı bir sorununuz varsa Dr. Elif Güveloğlu portakal kabuğu yağını tavsiye ediyor.

 Portakal Kabuğu Yağı Selülitlere Faydaları

 Portakal kabuğu yağı bir çok konuda faydası bulunan doğal ürünlerden biridir. Portakal kabuğu yağı selülite masaj yoluyla uygulanır. Daireler çizecek şekilde ve hızlı hızlı sürülen portakal kabuğu yağı kısa sürede etkisini göstermektedir. Ancak faydasını daha çabuk görmek istiyorsanız portakal kabuğu yağını günde en az iki kez uygulamalı ve ara vermeden kullanmalısınız.Aksi takdirde vücuttaki asit azalacağı için selülitten kurtulmak gecikecektir. Dr. Elif Güveloğlu portakal kabuğu yağını uygulayarak selülitten kurtulabileceğinizi ifade ediyor, bununla birlikte yemenize dikkat etmeniz konusunda uyarıyor. Meyve sebze ağırlıklı bir beslenme programı seçmenizi ve bol su içerek selülitten kurtulmanın hızlanmasını söylüyor.

Selülitler için Portakal Kabuğu Yağı Ağız Yoluyla Alınır mı?

Dr. Elif Güveloğlu portakal kabuğu yağını masaj yoluyla uygulayarak selülitten kurtulduğu gibi ağız yoluyla portakal kabuğu yağı kapsülü kullanarak da selülitten kurtulacağımızdan bahsediyor. Bazı ülkelerde portakal kabuğu yağı kapsülü kullanılmakta ve bu şekilde selülitten kurtulduğunu anlatmaktadır. Portakal kabuğu yağının ödem atıcı etkisi bulunmaktadır. Ayrıca hücreleri küçültüp, kan dolaşımı hızlandırmaktadır. Ancak portakal kabuğu yağı kapsülü kullanmak isteyen kişilerin öncelikle doktorun danışıp kullanması gerektiğini belirtmektedir Dr.  Elif Güveloğlu. Her insanın vücut yapısı birbirinden farklı olduğu için portakal kabuğu yağı kapsülü her insanda farklı hızda etki yaratmayacaktır. Ayrıca portakal kabuğu yağına alerjisi bulunanalar da olabilir. 

 Portakal kabuğu yağı selülit eritmede oldukça doğal bir çözümdür ancak bazı durumlarda tek başına etki sağlamaya bilir. Bu nedenle portakal kabuğu yağını kullandığınız an itibariyle egzersiz yapmaya ve bol su tüketmeye dikkat edin. Portakal kabuğu yağının uygulandığı bölge bir ay sonra gözle görülecek derecede sıklaştığını göreceksiniz. Ara vermeden kullandığınız portakal kabuğu yağı selülitle başa çıktığı gibi zayıflama konusunda da size yardımcı olacak. Selülit düşmanı portakal kabuğu yağı bundan sonra hayatınızın her alanında kullanacağınız mucizevi bir yağ olarak kalacak.

 Portakal Kabuğu Yağı Saçlara Faydaları

Portakal kabuğu yağının saçlara faydaları aslında inanılmak derecede çok fazladır ancak burada bazı önemli olanları size anlatacağız. Portakal yağı sağlıklı saçlara sahip olmak için gereken birçok minerali bünyesinde bulundurur. Eğer saç derisi tahriş olmuşsa, portakal kabuğu yağının mükemmel seviyede onarıcı etkisi bulunmaktadır. Portakal yağı, Kuru saçlara sahip Bayanlar için sıklıkla kullanılan bir Meyve Yağıdır. Kuru, zarar görmüş ve kırılgan saçların tedavisinde oldukça kullanışlı olup oranım gücü yüksektir. Portakal yağı bir C vitamini deposu olduğu için kırılgan ve zayıf saçlar için oldukça etkilidir. Portakal kabuğu yağı saç kökleriniz için adeta bir güçlendirici görevi görür ve uzama hızını da artırır. Birçok eczaneden portakal kabuğu yağını bulabilirsiniz.

Portakal yağı saçlarda nasıl kullanılır?

5-6 damla zeytinyağı ile 1-2 damla portakal kabuğu yağı karıştırırız. Sonra bu karışıma 5-6 damla Hindistan cevizi yağı ve badem yağı da eklenir. en son oluşan karışım saç diplerine masaj yaparak tatbik edilir. saç yoğunluğuna ve hacmine göre oranlara sadık kalarak miktar arttırılabilir.

Portakal Yağı ile Kilo Vermek Mümkün mü?

  • 1 tatlı kaşığı biberiye yağı
  • 1 tatlı kaşığı portakal yağı

Bu karışımı genellikle spordan sonra yapmak etkisinin artmasına yol açmaktadır. yukarıda belirttiğimiz malzemeleri karıştırın ve göbek bölgenize sürün sonrasında da streç filmle o bölgeyi kapatın. Daha sonra 30 dakika bekletin. Bu işlemi yaptıktan sonra duş alın, yağlı bir karışım olduğu için cildinizden arınması zor olacaktır. bu sebeple iyice yıkayın. Karın bölgesinde bulunan yağların yakılmasında etkili bir karışımdır.

Portakal Kabuğu Yağı Nasıl Yapılır?

Portakal kabuğu yağı nasıl yapılır sorusu bu yağı yapmak isteyenlerin internette en çok araştırdıkları sorulardan biridir. İnsanların severek yediği meyvelerden biri olan portakal, farklı şekillerde kullanıldığında cilt bakımından ev temizliğine kadar birçok yerde faydası olan bir meyvedir. Aynı şekilde portakal kabuğu yağı da cildimizin nemlendirilmesinde, saçlarımızın bakımında, eklem ağrılarımızda, boğaz ağrılarımızda kullanabilirsiniz.

Peki evde Doğal Portakallarla kısa sürede kolaylıkla hazırlayacağınız portakal yağı nasıl yapılır?

Malzemeler

  • Doğal Portakal (4-5 adet)
  • 1 su bardağı zeytinyağı
  • Cam koruma kabı

Yapılışı:

bu tarifte ilk başta portakalları yıkayın. Daha sonra portakallar iki parçaya kesilir ve kabukları dikkatlice soyulur. Kabukları soyduktan sonra iç meyvesini yiyebilirsiniz.  Portakal yağı yapmak için yalnızca portakal kabuklarını kullanacağız. Portakalın kabuklarının ıslak veya nemli olmaması gerekmektedir. bu nedenle nem mutlaka silinmelidir. Portakal kabuklarını küçük rende ile rendeleyin. İnce ince rendelediğiniz kabukları kullanacağınız cam kaba koyunuz. İçerisine zeytin yağını ekleyin. Kavanozun ağzını sıkıca kapattıktan sonra arada sırada çalkalayarak yaklaşık 40 gün boyunca güneş görmeyecek şekilde ve serin ortamlarda saklayın. Ev yapımı doğal portakal kabuğu yağınız hazır.

Portakal Kabuğu Yağı Fiyatı Nedir? 

piyasada birçok marka ve farklı ürün miktarlarında portakal kabuğu yağı satılmaktadır. Genellikle 20 mL şişelerde ve 25 mL şişelerde satılan portakal kabuğu yağı fiyatı 7 TL ile 19 TL arasında değişiklik göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.