Teff tohumu nedir ? Özellikleri nelerdir ?

17.09.2019
1.005
A+
A-
Teff tohumu nedir ? Özellikleri nelerdir ?

Teff tohumu nedir?

Zayıflama için son zamanlarda çok konuşulan ve bahsedilen bir bitkinin tohumu. Diğer adı Eragrostis Tef.
Piyasada beyaz kahverengi ve kırmızı olmak üzere 3 (üç) çeşit olarak satılmaktadır. En çok rehabet gören tütü kırmızı olanıdır. Protein seviyesi buğday ve arpa ile aynı olan teff tohumu aslında omega 3(üç) ile diğerlerinden üstündür.

Bağırsakta su atımına neden olan teff tohumu çayının faydaları ve zararları nelerdir?
Bir çok tereddüt ve soru gelen teff tohumu hakkında google da birçok arama gerçekleşiyor. Kullanıcılar nasıl kullanacaklar kafalarındaki soru işaretlerini gidermek için bir yol arıyor. biz de bu sorulara cevap  verelim istedik.

teff tohumu

Teff

Teff tohumu Dünyadaki en küçük tahıldır. Ve lif kağnağı olarak vücudumuzdaki besinleri karşılayacak bir besindir. Bunu kullanırken dengeli kullanmalı dikkat edilmelidir. herşeyin fazlası zarar. Bilmemiz gereken en önemli unsurlardandır. Yüksek seviyede protein , kalsiyum, fosfor, magnezyum, fosfor ve enerji içerek teff tohumu bilinmesi üzere glutensizdir.

Teff Tohumu Reklamı

Piyasada birçok marka adı altında teff tohumu çayının reklamı yapılmakta ve satışı gerçekleştirilmektedir. Özellikle sosyal kanallarda ve web sitelerinde bunun satışı ile ilgili reklamlar yapılmaktadır. Dikkat etmemiz gereken şeyleri burada açıklıyorum.

Ülkemizde üretilemeyen ve Afrika’dan ithal edilen  teff tohumu hakkında geniş çaplı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Teff Tohumu nasıl kullanılır ?

Teff tohumu kırmızı renkli susam büyüklüğünde bir tohumdur. Kullanımı hakkında birçok tarif vardır. Bu tavsiyeleri okurken büyeden bünyeye değişkenlik gösterdiğini unutmamak gerektiğini bilmemeniz gerekir.

Teff tohumunu aç karnına kullanmanız en iyi yoldur. Ama fazla tüketmeniz midenize zarar verebilir. Bu yüzden kullanırken dikkat etmeniz gerekebilir.Yanlız  Tohumlarını kullanmadan önce muhakkak soğuk sudan geçiriniz.
Bu yöntem doğadan toplanan teff tohumu  dezenfekte ile sağlıklı tüketmiş olursunuz. Sadece teff tohumu için değil açık satılan her ürün için bunu yapmanızı öneririz.

Aç karnına tüketmek üzere olduğunuz teff tohumunu  bir çay kaşığı miktarında bir fincan kaynamış suya karıştırdıktan sonra 5-6 dakika bekletiniz. İçerken tohumları ile birlikte suyunu içmek en sağlıklı yoldur.

 

Aklınıza takılan her soru yorumda belirtmenizden mutluluk duyarız

 

 

talha çalık
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.